جمعه 5 مهر 1392 21:21  |  کد خبر: 1211310468177007780  |  بازدید: 134

پ

پ

رئیس پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ـ ابن‌سینا ـ ضمن اعلام آخرین شرایط باروری در کشور گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده، میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد اعلام شد.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی آخوندی افزود: بر اساس این بررسی‌ها میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد، در مناطق شهری 9‌/‌19 درصد و در مناطق روستایی 22‌درصد گزارش شده است. این موضوع به معنی آن است که به طور میانگین در کل کشور یک زوج از میان هر پنج زوج نابارور است.

به گفته آخوندی، بر اساس آمار جهانی حدود 40 درصد عوامل ناباروری مردانه و 40 درصد آن زنانه است، حدود 15 درصد عوامل مشترک و حدود 5 درصد نیز عوامل ناشناخته است، اما آنچه در این زمینه مهم است، آن است که عامل ناباروری مردان در ایران بمراتب بیشتر از زنان است.وی یادآور شد: اما اکنون نمی‌توانیم آمار دقیق و مستندی در این زمینه ارائه دهیم، به این منظور بررسی‌ها و اقدامات لازم آغاز شده است و در آینده‌ای نزدیک این موضوع هم مشخص خواهد شد.

پربازدید‌ها

آخرین مطالب

پیام‌های شما

  • سلام من جانباز70درصدقطع نخایی هستم .میخواستم بدینوسیله اززحمات همسرم كه مادرانه پدرانه دوستانه رفاقتانه وهمسری دلسوزووفادارومحجوب ومحبوب كه حدودا27ساله داره ازمن به نحوه احسنت پرستاری ومراقبت میكنه ...

    جهانبخش نیازی

  • سلام بابت نمایش عكس دخترم بنیتا ازهمه دست اندركارن جام جم سرا بی نهایت ممنونم.

    بهزاد فرهودی

  • زهرای مهربان ونازنینم بابت اینكه سالها باهمه بدیها ی من و كمبودهای زندگی مشتركمان ساختی وخم به ابرو نیاوردی ازتوصمیمانه سپاسگزارم وعاشقانه دوستت دارم

    میلاد

جام جم سرا © 2013 | کلیه حقوق این پایگاه متعلق به موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم است.