جمعه 5 مهر 1392 21:21  |  کد خبر: 1211310468177007780  |  بازدید: 97

پ

پ

رئیس پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ـ ابن‌سینا ـ ضمن اعلام آخرین شرایط باروری در کشور گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده، میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد اعلام شد.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی آخوندی افزود: بر اساس این بررسی‌ها میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد، در مناطق شهری 9‌/‌19 درصد و در مناطق روستایی 22‌درصد گزارش شده است. این موضوع به معنی آن است که به طور میانگین در کل کشور یک زوج از میان هر پنج زوج نابارور است.

به گفته آخوندی، بر اساس آمار جهانی حدود 40 درصد عوامل ناباروری مردانه و 40 درصد آن زنانه است، حدود 15 درصد عوامل مشترک و حدود 5 درصد نیز عوامل ناشناخته است، اما آنچه در این زمینه مهم است، آن است که عامل ناباروری مردان در ایران بمراتب بیشتر از زنان است.وی یادآور شد: اما اکنون نمی‌توانیم آمار دقیق و مستندی در این زمینه ارائه دهیم، به این منظور بررسی‌ها و اقدامات لازم آغاز شده است و در آینده‌ای نزدیک این موضوع هم مشخص خواهد شد.

پربازدید‌ها

آخرین مطالب

پیام‌های شما

  • دراین شبهای عزیز ماه محرم حاجت هموطنانم به احترام خون شهدای كربلا مستجاب شود...

    بهزاد فرهودی

  • با سلام. هر وقت موس رو از بالای صفحه به پایین میاریم یا بلعكس، این زیر منوهای نوار ابزار بالای سایت باز میشن. لطفاً باز شدن این زیر منوها رو با یك تأخیر تنظیم كنید كه دیگه این مشكل بوجود نیاد. تشكر

    وحید منجزی

  • فرا رسیدن تاسوعا وعاشورای حسینی را به همه شیعیان جهان تسلیت عرض نموده وامیدوارم قدر این لحظه های دست نیافتنی را بدانند...

    بهزاد فرهودی

جام جم سرا © 2013 | کلیه حقوق این پایگاه متعلق به موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم است.
JJBar Bootstrap Version