جمعه 5 مهر 1392 21:21  |  کد خبر: 1211310468177007780  |  بازدید: 165

پ

پ

رئیس پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ـ ابن‌سینا ـ ضمن اعلام آخرین شرایط باروری در کشور گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده، میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد اعلام شد.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی آخوندی افزود: بر اساس این بررسی‌ها میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد، در مناطق شهری 9‌/‌19 درصد و در مناطق روستایی 22‌درصد گزارش شده است. این موضوع به معنی آن است که به طور میانگین در کل کشور یک زوج از میان هر پنج زوج نابارور است.

به گفته آخوندی، بر اساس آمار جهانی حدود 40 درصد عوامل ناباروری مردانه و 40 درصد آن زنانه است، حدود 15 درصد عوامل مشترک و حدود 5 درصد نیز عوامل ناشناخته است، اما آنچه در این زمینه مهم است، آن است که عامل ناباروری مردان در ایران بمراتب بیشتر از زنان است.وی یادآور شد: اما اکنون نمی‌توانیم آمار دقیق و مستندی در این زمینه ارائه دهیم، به این منظور بررسی‌ها و اقدامات لازم آغاز شده است و در آینده‌ای نزدیک این موضوع هم مشخص خواهد شد.

پربازدید‌ها

آخرین مطالب

پیام‌های شما

  • ناله کردم ذره ای از کوه دردم کم نشد ، گریه کردم ، اشک بر داغ دلم مرهم نشد . در گلستان گرد گل بسیار گردیدم ولی ، از همه گلها که بوییدم ، یکی مادر نشد . مادر عزیزم : یک سال پر از اشک و حسرت را با یاد و ...

    حمید کلباسی

  • فردا یعنی9 شهریور اولین سالگرد ازدواج مون هستش. از همسر عزیز و مهربونم زهرا جان خیلی ممنونم که خیلی هوامو داشته و همه جور در کنارم بوده. دوستت دارم همسر گلم

    محمد

  • از چوپان 120 ساله ای که با نشاط کامل به چوپانی مشغول بودند رمز سلامتی و طول عمرش را پرسیدند ، جواب داد من مجرد و بیسوادم!

    محمدرضا

جام جم سرا © 2013 | کلیه حقوق این پایگاه متعلق به موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم است.