جمعه 5 مهر 1392 21:21  |  کد خبر: 1211310468177007780  |  بازدید: 155

پ

پ

رئیس پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ـ ابن‌سینا ـ ضمن اعلام آخرین شرایط باروری در کشور گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده، میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد اعلام شد.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی آخوندی افزود: بر اساس این بررسی‌ها میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد، در مناطق شهری 9‌/‌19 درصد و در مناطق روستایی 22‌درصد گزارش شده است. این موضوع به معنی آن است که به طور میانگین در کل کشور یک زوج از میان هر پنج زوج نابارور است.

به گفته آخوندی، بر اساس آمار جهانی حدود 40 درصد عوامل ناباروری مردانه و 40 درصد آن زنانه است، حدود 15 درصد عوامل مشترک و حدود 5 درصد نیز عوامل ناشناخته است، اما آنچه در این زمینه مهم است، آن است که عامل ناباروری مردان در ایران بمراتب بیشتر از زنان است.وی یادآور شد: اما اکنون نمی‌توانیم آمار دقیق و مستندی در این زمینه ارائه دهیم، به این منظور بررسی‌ها و اقدامات لازم آغاز شده است و در آینده‌ای نزدیک این موضوع هم مشخص خواهد شد.

پربازدید‌ها

آخرین مطالب

پیام‌های شما

  • سلام بر همسرم كه عمر خویش را فدای زندگی مشتركمان وفرزندانمان كرده است . دوستت دارم.

    امیر م

  • داداش عزیزم محمد جان من به تو افتخار می كنم و دوست دارم خداوند به حق حضرت محمد (ص) یكی از ملائكه مقربین خودش نگهبانت كند تا هیچگونه پیشامد یا لغزشی در زندگیت بوجود نیاد. خواهرت به فدایت عزیز دلم.

    ش. پ.

  • از خدای متعال شكرگزارم كه بعنوان یك پدر در شادی دخترم سهم كوچكی را ایفا نموده ام ( دخترم بنیتا تولد یك سالگی ات مبارك....)

    بهزاد فرهودی

جام جم سرا © 2013 | کلیه حقوق این پایگاه متعلق به موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم است.