شنبه 4 خرداد 1392 10:34  |  کد خبر: 999094797936183778  |  بازدید: 4440

پ

پ

ژله از جمله دسرهایی است که به دلیل تهیه آسان مورد علاقه خانم های خانه دار و به خاطر طعم های متنوع و ظاهری زیبا مورد استقبال اعضای خانواده است . امروز سرآشپز ما طرز تهیه دسر شیشه های رنگی را آموزش می دهد .

مواد لازم :

خامه شیرین شده : 350 گرم

پودر ژله چند رنگ مختلف :هر کدام یک بسته

پودر ژلاتین ‌: دو قاشق غذاخوری

شیر: 150 گرم

طرز تهیه:

ژله ها را هر کدام را جداگانه درست کرده ومی گذاریم تا ببندد وسپس خامه شیرین رابا هم زن زده تا خوب فرم بگیرد وسفت شودوسپس ژله های آماده را برداشته واز هر کدام آنها به صورت مکعبهای کوچک بریده وداخل خامه ریخته وبعد شیر را هم مخلوط کرده وسپس ژلاتین بن ماری شده ر ارام به ان اضافه می کنیم ودر ظرف ریخته وبه مدت 8 ساعت در یخچال قرار می دهیم .

روش بن ماری کردن

آب گرم را در ظرف ریخته وپودر ژلاتین را اضافه وروی حرارت بخار آب قرار می دهیم تا پودر ژلاتین کاملا باز شود ورقیق شود وبعد می گذاریم تا سرد شود .

آموزشگاه نگارشید/مریم نادعلی

پربازدید‌ها

آخرین مطالب

پیام‌های شما

  • همسرم زهرا از این كه خدا تو را برای همسری من عنایت كرده بینهایت شاكر و سپاسگزارم. دوستت دارم و برایت سعادت و تندرستی آرزو می كنم.

    حسین درویشی

  • رضا جان همسرم و دخترم انیا جان زندكیم با شما رنك داره از خدا می خوام همیشه كناره هم باشیم

    بهار مهربان

  • به همسر عزیزم سمیرا سمیرا جان،نزدیكترین فرد به هر انسان همسر اوست و اوست كه بهترین شناخت از شخصیت و ویژیگی های مثبت و منفی همسرش را دارد.اینكه باوجود دیدن نقاط ضعف و قوت من بازهم به من ایمان و باور ...

    ابوالفضل

جام جم سرا © 2013 | کلیه حقوق این پایگاه متعلق به موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم است.