درباره ما ارتباط با ماپیوندها


  ناباروری در یک‌پنجم زوج‌های ایرانی

  ۵ مهر ١٣٩٢ ساعت ٢١:٢١
  شماره خبر: ١٢١١٣١٠۴۶٨١٧٧٠٠٧٧٨٠

  رئیس پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ـ ابن‌سینا ـ ضمن اعلام آخرین شرایط باروری در کشور گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده، میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد اعلام شد.

  به گزارش ایسنا، محمدمهدی آخوندی افزود: بر اساس این بررسی‌ها میزان ناباروری در کل کشور 2‌/‌20 درصد، در مناطق شهری 9‌/‌19 درصد و در مناطق روستایی 22‌درصد گزارش شده است. این موضوع به معنی آن است که به طور میانگین در کل کشور یک زوج از میان هر پنج زوج نابارور است.

  به گفته آخوندی، بر اساس آمار جهانی حدود 40 درصد عوامل ناباروری مردانه و 40 درصد آن زنانه است، حدود 15 درصد عوامل مشترک و حدود 5 درصد نیز عوامل ناشناخته است، اما آنچه در این زمینه مهم است، آن است که عامل ناباروری مردان در ایران بمراتب بیشتر از زنان است.وی یادآور شد: اما اکنون نمی‌توانیم آمار دقیق و مستندی در این زمینه ارائه دهیم، به این منظور بررسی‌ها و اقدامات لازم آغاز شده است و در آینده‌ای نزدیک این موضوع هم مشخص خواهد شد.

  0 0 
  شما چه نظری دارید؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید.

  نظرات

  با تشکر، نظر شما پس از تایید در سایت نمایش داده می‌شود.
  
  پربازدیدترین ها آخرین مطالب
  تبلیغات
  پیام های شما
  • من تنهام درخونه. پسرم به من تبریك روزمادر رو نگفت
   فریده
  • اگر فكر كردی ازت خوشم میاد و برام خیلی عزیزی و دلواپستم و اگه نبینمت دلم برات تنگ میشه . . برای اولین بار درست فكر كردی!
   مژدهء غمگین و تنها
  • مادرم میخواهم با اشكهایم گلی بپرورم به رنگ خون دل و به قامت هزاران دریغ و آه و در روز تولدت بر مزارت گذارم … مادرم در این روز آهم را بنگر و دریغم را شاهد باش ، هنوز باور ندارم كه تو رفته ای ؛ هنوز دست احساس تو را حس میكنم چون تو زنده ای …
   صبا
  جام جم سرا © 2013 | کلیه حقوق این پایگاه متعلق به موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم است.